نمایه سازی نشریات در حال حاضر یکی از مهمترین دقدقه های مجلات علمی می باشد. از آنجاییکه اعتبار هر نشریه وابسته به پایگاههای نمایه کننده آن است از این رو نشریات در تکاپو برای اخذ نمایه های بین المللی معتبر می باشند. ...

نمایه سازی نشریات

نمایه سازی نشریات 

نمایه سازی نشریه به معرفی نشریه توسط پایگاههای معتبر علمی گفته می شود. و هر چه پایگاه نمایه کننده قوی تر باشد نشریه از قدرت علمی بالاتری برخوردار می گردد.

نمایه سازی نشریات شامل بررسی اولیه توسط تیم پندار وب، اصلاح مشکلات، ارتباط با واحد نمایه کننده و داوری توسط تیم نمایه کننده و در نهایت نمایه سازی نشریه می باشد.

گام اول: بررسی اولیه نشریه

در این مرحله متخصصین پندار وب به بررسی نشریه پرداخته و بر طبق اصول کلی نشر مشکلات و کاستی های نشریه را اعلام می نمایند. هر پایگاه بر اساس اصول اصلی خود دارای معیارهای خاصی است که باید کلیه معیارها رعایت گردند تا نمایه سازی صورت گیرد. بر این اساس بررسی اولیه نیاز است تا این معیار ها رعایت گردند.

گام دوم: اصلاح مشکلات

پس از بررسی اولیه اصلاحات مشخص می گردند و این اصلاحات توسط تیم پندار وب و یا تیم تخصصی نشریه اصلاح می گردند. اصلاحات بر اساس معیارهای نشریه صورت می گیرند.

گام سوم: سابمیت

پس از اصلاح مشکلات موجود، نشریه برای پایگاه نمایه سازی ارسال می گردد. پروسه ارسال نیازمند تخصص خاصی است که این پروسه توسط تیم پندار وب صورت می گیرد.

گام چهارم: نمایه سازی

پس از بررسی و تایید نشریه توسط پایگاه نمایه کننده، نشریه توسط پایگاه مربوطه معرفی گردیده و می بایست طبق معیارهای پایگاه ادامه روند صورت گیرد تا نشریه از نمایه مربوطه خارج نگردد.

 

 

خدمات پندار وب در هر لحظه در کنار شما هستیم
خدمات پندار وب
1: سامانه ی هوشمند ارسال، داوری و انتشار مقالات
2: برگزاری سمینارهای آموزشی و کارگاه های تخصصی آنلاین
3: ارائه خدمات بین المللی در سطوح مختلف
4: اخذ مجوز مجلات و نشریات علمی از ارگان های معتبر
5: نمایه سازی مجلات
6: برگزاری سمینارهای آموزشی و کارگاه های تخصصی آنلاین
7: کنفرانسهای خارجی و بین المللی
8: کنفرانس داخلی
۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شروع یک نشریه تحقیقاتی جدید می تواند فرایند پیچیده ای باشد. تصمیم های بسیاری باید قبل از قبول ارائه و نشر اولین مسئله گرفته شود. منابع موجود در این صفحه می تواند به راهنمایی ویراستاران و هیئت مدیره در طول فرایند انتشار مقالات یاری رساند. در مورد فرایند راه اندازی یک نشریه جدید، اطلاعات زیر را بخوانید: کسب استقلال: مقرراتی برای برنامه ریزی راه اندازی یک شرکت سرمایه گذاری غیر انتفاعی این گزارش از سوی انتشارات تحقیقاتی و حمایت از منابع آموزشی برای کمک به دانشگاه ها، کتابخ ...
فرآیند ایجاد یک نشریه جدید